Aöl 1. Ek sınav sonuçları açıklandı

Aöl 1. Ek sınav sonuçları açıklandı

21 Ağostos 2016 tarihinde yapılan Açık öğretim lisesi 2015-2016 Öğretim yılı 1. Ek sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek "Öğrenci Genel Bilgiler" menusu altındaki "Sınav Sonuçları" veya "Dönem Dersleri" seçeneklerinden (2015/4.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerin diplomaları “diploma incelemesin” ’den son sonra kayıt oldukları halk eğitim büroların gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına ( Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi ) başvurarak “çıkma belgesi” alabilirler. Çıkma belgesi ile ilgili bilgi için burayı tıklayınız.

I. Ek sınav sonucunda "mezuniyet incelemesinde" olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olanlar, dosyaları ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taranarak sisteme atıldıktan sonra mezuniyet incelemesi tamamlanacaktır. "Mezuniyet İncelemesinde" olan öğrencilerimize diploma yerine geçen "çıkma belgesi" düzenlenemeyeceğinden aciliyet bulunan öğrenciler mezuniyet incelemelerini hızlandırmak için “ müdürlüğü[email protected] “ e-posta adresine öğrenci numarası ve ad - soyad şeklinde göndererek mezuniyetinin incelemesini hızlandırabilirler. Açık öğretim lisesi en geç eylül 2016 tarihine kadar incelemeyi gerçekleşecek deseler de 1 - 2 gün içerisinde incelemeyi tamamlamaktadırlar.

Üniversiteyi kazanmış öğrencilerin, üniversite kayıt tarihine kadar diplomaları yetişmemesi durumunda çıkma belgesi alarak ta kayıt olabilirler. Kayıt esnasında hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 30 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Mezun olmak için ikinci bir ek sınava ihtiyacı olan açık öğretim lisesi öğrencileri. Bimer ‘e dilekçe oluşturabilirler. Açık öğretim lisesi’nin “147” numaralı telefonunu arıyarak taleplerini bildirebilir. [email protected] ve [email protected] adreslerine mail atabilirler. 2. Bir ek sınava ihtiyacı olan öğrenciler mutlata isteklerini bildirsinler. Ek sınavlar istek doğrultusunda yapılmaktadır. Not : 2. Ek sınav sadece Ankara’da yapılmaktadır..

Açık lise sınav sonuçları buradan kontrol edebilirsiniz.

Yorumlar
Tarihe Göre
O
osman
Arkadaslar Lutfen 2. Ek sinav talebinde bulunalim 147 nolu numarayi arayalim talep lazim.
M
merve
Bu siteyle ilgili bilgim yok yardımcı olurmusunuz
Bu blog faydalı mıydı ?
Bunu nasıl iyileştirebilirim?

16 kişi oy kullandı