Mezuniyetim İptal Edilebilir mi ?

Mezuniyetim İptal Edilebilir mi ?
  • 1. Sahte ve geçersiz belge ile kaydı yapılanlar,
  • 2. Öğrencilerin yeni kayıt sırasında getirmiş olukları belgelerdeki (tasdikname, denklik vb.) bilgilerin yanlış girilmesi (başarısız derslerin başarılı girilmesi, dönemlerin fazla girilmesi, devamsızlıktan sınıfta kalmasına rağmen işlenmemesi gereken dönem ve notlarının işlenmesi vb.),
  • 3. Açık Öğretim Ortaokuluna kayıt olması gerekirken Açık Öğretim Lisesine sehven kaydı alınanlar.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünde yapılan incelemeler sonucunda“Mezuniyet İncelemesinde”olup yukarıdaki sebeplerden dolayı mezuniyeti iptal edilen öğrencilerin, öğrencilik durumu “Aktif” öğrenci konumuna getirilmektedir. Bu öğrencilerimiz öğrenimlerine devam ederek mezuniyet şartlarını tamamladıktan sonra mezun edilmektedir.

Mezuniyeti iptal edilen öğrencilerimize bilgi (sistem üzerinden mesaj, telefon veya yazı ile) verilerek durumu açıklanmaktadır. Öğrencilerimiz kendilerine ulaştırılan bilgiler doğrultusunda kaydını yenileyerek sınavlara girmek ve mezuniyet şartlarını tamamlamak zorundadır.

Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte“Mezuniyet İncelemesinde”olan öğrencilerimizin listesi sistem üzerinden irtibat bürolarına gönderilmekte ve irtibat bürolarının dosyaları müdürlüğümüze ulaştırılması ile işlem kısa sürede tamamlanmaktadır.

Öğrencilik durumları“Mezuniyet İncelemesinde”olan öğrencilerimiz, ilk kayıt yaptırdığı irtibat bürosu aracılığı ile (ilk kayıtları meslek liselerinde veya liselerde olan öğrencilerin dosyaları Halk Eğitim Merkezleri Müdürlüklerinin sorumluluğundadır) dosyasının Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilip gönderilmediğini takip edebilirler.

Öğrencilik durumu“Mezun”konumuna getirilen öğrencilerimizin incelemesi sorunsuz olarak tamamlanmış ve diploma almaya hak kazanmış demektir.

Not 1:Açık Öğretim Lisesine 2011 ve 2012 yılları içerisinde 56 Sayılı Genelge ile Lise ve Anadolu Liselerinde kayıt yaptıran öğrencilerin dosyaları, bulundukları il ve ilçelerdeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan irtibat bürolarına devredilmiştir.

Not 2:“Mezuniyet İncelemesinde”olan öğrencilerimizin dosyaları, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünegönderilmediğitakdirde diğer mezun öğrencilerimizin de diploma işlemleriyapılamamaktadır.Bu nedenle sınav sonuçları açıklandıktan ve “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerimizin listesi, sistem üzerinden irtibat bürolarına gönderildikten sonra öğrenci dosyalarının geciktirilmeden Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Not 3:Dosyalar, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilirken, içerisindeki kayda esas belgeler ve notları tam olmalı, mezun olduğu ilköğretim – ortaokul bilgilerine özellikle dikkat edilmeli, belge ve bilgi eksikliği olan dosyalar, irtibat bürolarınca ivedilikle tamamlandıktan sonra gönderilmelidir.

Yorumlar
Tarihe Göre
E
Esma
Sınav soruları ne zaman yayınlanacaktır
Bu blog faydalı mıydı ?
Bunu nasıl iyileştirebilirim?

1 kişi oy kullandı