Mesleki Açık Liseden Açık Liseye Nasıl Geçilir

Mesleki Açık Liseden Açık Liseye Nasıl Geçilir

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme dönemlerinde,Yüzyüze eğitim aldığınız okullara başvurarak kayıt yenileme işleminizi yaptırıp öğrencilik durumunuzun aktif hale getirilmesinden sonra Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan kurumlara bir dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirsiniz.

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, isteğine dair dilekçe (dilekçe kanuna göre) ile, bulundukları yerdeki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvurabilirler.

NOT:

  • 1. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi miktarında meslek dersleri gözardı edildiğinden düşme olabilir Dönem değerinde bir değişiklik olmaz.
  • 2. Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır.
  • 3. Mesleki Açık Öğretim Lisesine 2011 ve daha sonra kayıt olan öğrencilerin dosyaları kayıt olduğu okulda, daha önce kayıt olan öğrencilerin dosyaları ise Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) saklanmaktadır.Bu durumda, geçiş işlemini yapan okul, öğrenci 2011 ve sonrasında kayıt olmuş ise (öğrenci dosyası ilk kayıt olduğu okulda ise) öğrencinin dosyasını ilk kayıt olduğu okuldan istemesi gerekmektedir.Ancak öğrenci 2011 yılından önce kayıt olduysa (öğrenci dosyası Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde ise) geçiş işlemini yapan okul dosya istemeyecektir.
  • 4. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.
  • 5. Dilekçe örneği için buraya tıklayınız.
Yorumlar
Tarihe Göre
A
aynur
Biyoloji, fizik, kimya, tarih, coğrafya bunlar derslerinin devamı ne zaman yüklenir çalısamiyorum
Y
Yasin göktaş
Şifremı unutum nasıl yenı şifre alabılırım
Z
Zeynep turan
Mrb.şifremi unuttum bana yardımcı olur musunuz
G
gülşah turan
nasıl öğrenebiliriz basıyıyorum fakat açılmıyor.
Bu blog faydalı mıydı ?
Bunu nasıl iyileştirebilirim?

15 kişi oy kullandı