Diplomamı Almadım Ne Yapmalıyım

Diplomamı Almadım Ne Yapmalıyım

Diplomalar, öğrencinin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde kayıtlı adres ilindeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüklerine gönderilmektedir. Diploma, söz konusu Halk Eğitim Merkezinde bulunmuyor ise;

  • Diploma basılmamış olabilir. Sorun, öğrencinin diplomasının basılması için gereken belge ve bilgilerin eksikliğinden kaynaklanabilir. İlgili sorunun ne olduğu hakkında, İrtibat Bürolarına başvurarak veya ALO 147′yi arayarak bilgi alabilirsiniz. Eksik bilgi ve belgelerinizi İrtibat Büroları aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne ulaştırmanız halinde diplomanız basılacak ve istediğiniz İrtibat Bürosuna gönderilecektir.
  • Diploma Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Arşivinde olabilir. İrtibat Bürolarından alınmayarak Müdürlüğümüze iade edilen diplomalar, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü arşivinde bulunmaktadır. Öğrencinin diploması, “Diploma İade İsteği” dilekçesi doldurarak İrtibat Bürosu aracılığı ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne başvurması hâlinde, istediği Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne gönderilecektir.
Bu blog faydalı mıydı ?
Bunu nasıl iyileştirebilirim?

15 kişi oy kullandı