Haberler Sayfa 4

Ehliyet sınavı ne zaman başlar ve ne zaman biter ?

Ehliyet sınavı saat 14:00'de başlayacak, saat 15:00'de bitecek. Sınav bitse bile süre dolmadan çıkmak yasaktır. Sınav 14:00'de başlayacağı için kesinlikle geç gelmeyin. Bu sınava geç gelenler alınmamaktadır ve başarısız sayılırlar. Lütfen zamanınızı iyi ayarlayın sınava geç gelmeyin.

Sınav esnasında nelere dikkat etmeliyim ?

Sınav esnasında size verilen kitapçık ismiyle ile cevap anahtarı üzerinde yazan kitapçık isminin tuttuğunu teyit ediniz. Aynı zamanda doldurmanız gereken veya imza atmanız gereken alanlara imza atmayı unutmayın.

Ehliyet sınavı esnasında yanımda neler olmalı ?

Yanınızda giriş belgesi, kimlik, kalem ve silgi almayı unutmayınız.

Ehliyet sınavında cep telefonu serbest mi ?

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır ?

Ehliyet sınavının sonuçları genelde 12 gün sonra açıklanmaktadır.

Ehliyet sınav giriş belgemi nereden alacağım ?

Ehliyet sınavı giriş belgelerinizi, sınavınızın olacağı hafta sürücü kursunuzdan elden teslim alınız. Kursa gitmeden önce giriş belgelerinizin hazır olup olmadığını telefonla arayarak öğreniniz.

Ehliyet sınavında yanlı doğruyu götürür mü ?

Ehliyet sınavında yanlış yaptığınız sorular, doğru yanıtlarınızı götürmemektedir.

Ehliyet Sınavına Nerede Gireceğinizi Nasıl Öğreneceksiniz ?

Ehliyet sınavına girilecek yerler internet üzerinden ilan edilmez. Ayrıca posta yolu ile de gönderilmez. Sınava gireceğiniz yerleri Sürücü Kursunuz size bildirecektir.

Ehliyet Sınavı Giriş Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Ehliyet sınavına girebilmeniz için kursunuz aracılığı ile müracaat etmeniz gereklidir. Sınav ücretinizi kursunuz sizin adınıza yatıracaktır. Aynı şekilde sınav giriş belgesini de kursunuz aracılığı ile temin edebilirsiniz. Bu belge olmadan kesinlikle sınava giremezsiniz. Bu belgeyi her ne kadar kursunuz sizin adınıza alacak olsa da sizler muhakkak takip ederek hazır olup olmadığını sorgulayınız.

Ehliyet Sınav Ücreti Ne Kadar ?

İlk defa direksiyon sınavına girecek bir sürücü adayının direksiyon sınavı için ödemesi gereken ücret 80 TL'dir. MEB'e ödenen bu ücret sabittir ve ilden ile değişmez. Devlet bankalarına ödeme yaparak dekontu sürücü kursuna vermeniz gerekmektedir. Tabi ki sürücü kursu sizin adınıza ödeme yapabilir. Bu nedenle sürücü kursunuzla irtibat halinde olunuz.