Haberler Sayfa 5

Ehliyet Sınavı Giriş Yeri Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Ehliyet sınavına girebilmeniz için kursunuz aracılığı ile müracaat etmeniz gereklidir. Sınav ücretinizi kursunuz sizin adınıza yatıracaktır. Aynı şekilde sınav giriş belgesini de kursunuz aracılığı ile temin edebilirsiniz. Bu belge olmadan kesinlikle sınava giremezsiniz. Bu belgeyi her ne kadar kursunuz sizin adınıza alacak olsa da sizler muhakkak takip ederek hazır olup olmadığını sorgulayınız.

Ehliyet Sınav Ücreti Ne Kadar ?

İlk defa direksiyon sınavına girecek bir sürücü adayının direksiyon sınavı için ödemesi gereken ücret 80 TL'dir. MEB'e ödenen bu ücret sabittir ve ilden ile değişmez. Devlet bankalarına ödeme yaparak dekontu sürücü kursuna vermeniz gerekmektedir. Tabi ki sürücü kursu sizin adınıza ödeme yapabilir. Bu nedenle sürücü kursunuzla irtibat halinde olunuz.

Ehliyet Sınavı Hangi Saatlerde Yapılır ve Ne Kadar Sürer ?

Ehliyet sınavları saat 11 :00 ile 12:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Toplam sınav süresi 60 dakikadır.

Direksiyon Sınavından Kalan Adaylar Ne Yapacak ?

Direksiyon sınavlarında kalan bir aday dilerse 2 saat ders alabilir. Ders almak zorunlu değildir. Bazı kurslar bunu zorunlu olarak dayatmaktadır. Zorunlu olmamakla birlikte tekrar ders almanızı tavsiye ederiz. Bu dersi sınavdan bir gün önce alınız. Aynı arabayla sınava gireceğiniz için sizin için çok faydalı olacaktır.

Teorik ve Direksiyon sınavından geçen adayların ne yapması gerekir ?

Test sınavını geçtikten sonra direksiyon sınavınıda geçen adaylar ehliyet belgesi almaya hak kazanmış demektir. Kurslarından alacağı sürücü olur raporu, biyometrik fotoğraf, sürücü belgesi harç ücreti, değerli kağıt bedeli ve vakıf payını ödeyerek ehliyetlerini almak için müracaat edebilir. Sürücü sertifikası direksiyon sınavından sonra 2 hafta içinde kurs tarafından adaya teslim edilir.

7 Ekim 2017 Ehliyet Sınavında Kaç Soru Sorulacaktır?

Bu sınavda toplam 50 soru sorulmaktadır. Bu sınavda 23 Trafik, 12 İlkyardım, 9 Motor ve 6 Trafik Adabı konularından soru çıkacaktır.

18 19 MART SINAVI RESMI CEVAPLARI

18 - 19 Mart tarihinde yapılan Açık öğretim lisesi ve Mesleki açık öğretim lisesi sınavının soruları ve cevap anahtarları resmi olarak yayınlanmıştır.

2017-2. DÖNEM CEVAP ANAHTARLARI

18 - 19 mart tarihine yapılan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi cevap anahtarları

İlk kayıt dönemi başladı

Açık öğretim lisesine ilk defa kayıt yaptıracak olanlar 13 ocak - 3 şubat tarihleri arasında kayıt yaptırabilirler.

YGS Kayıtları Başladı!

YGS kayıtları başlamıştır. Son gün 18 Ocak 2017'dir.