Haberler Sayfa 6

2017 1.Donem soruları sitemize eklenmiştir.

Türkiyede ilk olarak bizde! 2017 1.dönem test soruları herkezden önce biz sitemize ekledik.

2017-1. DÖNEM CEVAP ANAHTARLARI

7 - 8 ocak tarihine yapılan aöl ve maöl cevap anahtarları; Tarih, Coğrafya, Kimya, Matematik, Fizik, Biyoloji, İngilizce, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji..

1. Dönem sınav yerleri açıklandı !

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin 7 – 8 Ocak 2017 tarahin de yapılacak olan 1. Dönem sınav yerleri açıklanmıştır.

Kayıt Süresi Uzatıldı!

2017 yılı 1. dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt süreleri yoğun talep üzerine uzatılmıştır. Öğrencilerimize duyrulur!

Diplomalar Gönderildi

Açık öğretim lisesinden ve Mesleki açık öğretim lisesinden mezun olan öğrencilerimizin diplomaları halk eğitim merkezlerine gönderilmiştir.

2016 - 2017 İş Takvimi

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2016 - 2017 yılı için iş takvimi yayınlanmıştır.

Son Gün! Kayıt yenileme için son gün.

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesine ilk kayıt yaptıracaklar ve kayıt yenileme için bugun ( 09 ekim 2016 ) son gün. 2016 – 2017 öğretim yılı açık öğretim ve mesleki açık öğretim lisesi 1. Dönem kayıtları bugüne kadar tekrar uzatılmıştır. İlk defa kayıt olan öğrenciler ve kayıt yenileme yapmak isteyen öğrenciler için bugun ziraat bankasına kayıt ücretlerini yatırmaları gerekmekted

Açık öğretim lisesi 2.ek sınav sonuçları açıklandı 2016

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi tarafından 02 ekim 2016 tarihinde yapılan 2. Ek sınav sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları aöl’nin web sitesine giriş yaptıktan sonra “öğrenci genel bilgiler” menüsü altındaki “dönem dersleri” seçeneklerinden 2015-5 dönem kısmını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

2.Ek sınav kayıt tarihleri

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2.ek sınavi kayıt tarihi 25 - 27 eylül arasında ilgili bankalara ( ziraat , halkbank, vakıflar bankası ) 2.ek sınav üçreti yatırılarak yapılacaktır2.ek sınav nerede yapılacak ? Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2.ek sınavi sadece Ankara'da yapılmaktadır

Açık öğretim lisesi 2.ek sınav duyurusu 2 - 2016

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinde ders geçme ve kredili sistem uygulanmaktadır. Öğrenci başarısı her dönem sonunda yapılan merkezi sistem sınavları ile değerlendirilmektedir. Bu okullarda, örgün orta öğretim kurumlarında öğrenci başarısının değerlendirilmesi için uygulanan ödev, sözlü, kanaat, ortalama yükseltme sınavı gibi uygulamalar bulunmaktadır.