Haberler Sayfa 7

Açık öğretim lisesi 2.ek sınav duyurusu 2016

Açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesine gelen yoğun talepler üzerine 2.ek sınav yapma gereği duyulmuştur. 2. ek sınav nerede ve ne zaman yapılacak; - Açık öğretim lisesi 2.ek sınavı 2 ekim 2016 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. 2. ek sınava kimler katılabilir; 1) Toplam döneminin 8 dönem ve üzeri olması gerekmektedir; 2) Mezuniyetine ( Toplam kredisi 192 ) 35 kredisi kalmış olan

Aöl 1. Ek sınav sonuçları açıklandı

Açık öğretim lisesi 21 Ağostos 2016 tarihinde yapılan 2015-2016 öğretim yılı 1. ek sınav sonuçları açıklanmıştır. Açık öğretim lisesinden mezun olan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Diplomamı Alırken Yanımda Olması Gerekenler

14 Mart 2014 tarihinden önce mezun olup diplomasını teslim almaya gidecek olan öğrenci, içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini ödediğini gösteren dekontu yanında bulundurmak zorundadır. Öğrenci, Çıkma Belgesi almış ise Çıkma Belgesini alırken harç bedelini ödemiş olduğundan dolayı diplomasını alırken Çıkma Belgesinin aslını teslim edecek ve herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Okul İle İlgili Sorunlarım Var. Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle internet sayfamızı inceleyiniz. Sayfalarımız birçok sorunuza cevap olacak nitelikte hazırlanmıştır. İnternet sayfamızı düzenli olarak ziyaret edip haber ve duyuruları dikkatle okuyunuz. Buna rağmen probleminizi çözemediyseniz

Alanlıdan Alansıza Geçirilmişim. Ne Yapmalıyım ?

Milli Eğitim Bakanlığının Orta Öğretim Kurumları kanununda 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibarı ile tüm okullarda öğrenciler, Alansız (Alan Yok) olarak eğitim almaktadır. Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrenciler de bu uygulamaya tabidir.

Seçtiğimden Fazla Ders Var ?

Sistem üzerinden yapılan incelemelerde bazı öğrencilerin seçmeleri gereken dersleri varken eksik ders seçtikleri tespit edilmektedir. Bu durumdaki öğrencilerimizin ders atamaları sistem tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla sistem tarafından belirlenen ve Sınav Giriş Belgesinde yer alan derslerin sınavlarına girmek zorunda değilsiniz.

Ön Kayıt Öğrencisiyim.Sınava Girebilirmiyim ?

Ön kayıt öğrencisi durumunda olan öğrencilerimizin kayıt işlemleri tamamlanmadığından sınava giremezler. Bu durumdaki öğrencilerin her türlü iş ve işlemlerini yürütebilmeleri için aktif konuma gelmeleri gerekmektedir. Ön kayıt süreci uzamışsa öğrenci irtibat bürosuna başvurmalıdır.

Kredilerimde Hata Olduğunu Düşünüyorum

Kredilerinde yanlışlık olduğunu düşünen öğrencilerin durumlarını belirten bir dilekçe ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Açık Lise Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Şifresini unutan öğrencimizin kayıt işlemlerini yaptırmış olduğu irtibat bürosuna, yeni şifre almak için başvurması gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Terimleri

Aktif: İş takviminde belirtilen süreler içerisinde kayıt yenileme işlemini yapan öğrenci. Donuk: İş takviminde belirtilen süreler içerisinde kayıt yenileme işlemini yapmayan öğrenci. Silik: İş takviminde belirtilen süreler içerisinde kayıt yenileme işlemini en az iki kez yapmayan öğrenci.